KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12588013
nr 1258 8013
Wladyslaw Chmielinski
(1911-1979), Polen
Akvarell, Vintermotiv från Warszawa, Signerad. Motivet: 33x23,5
Wladyslaw Chmielinski, polsk bildkonstnär född 1911, död 1979.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.400 kr
måndag 27 maj 2019
kl 19:36:04
2.200 kr
2.200 kr
2.200 kr (Budbetjänt)
- Klassiska
27 maj
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Wladyslaw Chmielinski
Läs mer om Wladyslaw Chmielinski